Ładowanie…

Jak (legalnie) zaangażować się w marketing kujonów

Jeśli któryś z małych przedsiębiorców zauważył gwałtowny wzrost popularności „kultury nerdów” – od wieczorów z ciekawostkami, przez przebojowe filmy komiksowe, po stale rozwijający się Comic Con, który właśnie zakończył się w San Diego – prawdopodobnie zastanawiał się, jak wykorzystać ten rozwijający się rynek. Nerd marketing jest rzeczą w tych dniach, z firm dużych i małych próbuje spieniężyć.

Jak więc Twoja mała firma może odwołać się do demografii „nerdów” i zrobić to zgodnie z prawem?

Postaw na reklamę

Kapitalizacja na każdym rynku zaczyna się od właściwego rodzaju reklamy. Miejmy nadzieję, że podstawowe do’s i don’ts reklamy są drugą naturą dla Twojej firmy do teraz, i po prostu potrzebujesz pomocy w marketingu do młodszego, mądrzejszego demograficznie.

Nerd marketing to nie tylko o pozorach – prawdopodobieństwo jest takie, że będziesz reklamować się do mądrzejszego i zgrabniejszy tłum niż normalnie. Oznacza to, że Twoi potencjalni klienci i klienci będą w stanie lepiej wyczuć pandalizujące obrazy i język, jak również transakcje, które nie sumują się. Upewnij się, że Twoja kampania marketingowa jest subtelna, i że dostarczasz na transakcje. Pamiętaj, że ten tłum jest tak samo, jeśli nie bardziej bystry w mediach społecznościowych niż ty, więc przygotuj się na kilka bardzo publicznych put-downs, jeśli twoje obietnice nie trzymają się.

Nie pomyl się w kwestii praw autorskich

Możesz mieć pokusę, aby wykorzystać niektóre popularne obrazy, nazwiska lub postacie w swoich działaniach marketingowych, ale bądź ostrożny: wiele z tych podobizn jest objętych ścisłymi prawami autorskimi. Prawa autorskie chronią twórców oryginalnych dzieł, zakazując powielania, redystrybucji lub sprzedaży materiałów chronionych prawem autorskim bez upoważnienia właściciela praw autorskich.

Podczas gdy niektóre prawa autorskie mogą przejść do domeny publicznej i podlegać „uczciwemu wykorzystaniu”, właściciele małych firm powinni mieć jasność co do statusu pracy i praw autorskich, zanim użyją jakiejkolwiek pracy, która może podlegać prawom autorskim.

Aby upewnić się, że Twoja kampania marketingowa, skupiona na nerdach lub w inny sposób, jest całkowicie legalna, możesz skonsultować się z doświadczonym prawnikiem biznesowym i handlowym w Twojej okolicy.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz