Ładowanie…

3 porady prawne dotyczące zmiany nazwy firmy

Nadszedł czas, aby uaktualnić, więc rozważasz remont marki i zmianę nazwy firmy. Wiele firm to zrobić, zarówno duże jak i małe.

Blackberry był kiedyś Research in Motion, dopóki nie nazwał się po swoim najpopularniejszym produkcie, a Apple Computers po prostu usprawnione przez przekształcenie w Apple. Ostatnio, gigant technologiczny Google urósł zbyt duży dla jednej nazwy, dodając Alphabet. Więc to jest wspólne i może okazać się opłacalne, aby zmienić nazwę firmy. Wystarczy pamiętać te trzy wskazówki prawne, plus kilka, kiedy zacząć.

Trzy porady prawne

Istnieje wiele do zmiany nazwy firmy. Ale każda wielka podróż zaczyna się od małych kroków. Oto kilka z nich, które musisz podjąć.

Badania znaków towarowych: Przed zainwestowaniem w markę, że ktoś już twierdził, a to się zdarza, upewnij się, aby zbadać istniejące znaki towarowe. Możesz skończyć w sporze prawnym z inną firmą, zamiast skupić się na budowaniu swojej firmy, jeśli nie zrobisz badań z wyprzedzeniem.
Powiadom państwo: Twoja firma jest zarejestrowana pod konkretną nazwą już teraz i aby to zmienić, musisz poinformować władze stanowe. Każdy stan ma swoje własne przepisy dotyczące zmiany nazwy firmy i wymaganego zawiadomienia, więc upewnij się, że postępujesz zgodnie z procedurą. Prawdopodobnie będzie niewielka opłata oprócz wymaganego wypełnienia. Dodatkową korzyścią jest to, że jeśli z jakiegoś powodu przeoczyłeś fakt, że Twoja nowa nazwa jest używana w danym stanie, władze poinformują Cię o tym (ale to dotyczy tylko Twojego stanu i nie chroni Cię przed sporami dotyczącymi własności intelektualnej powstałymi gdzie indziej, więc nie pomijaj kroku pierwszego).

Plus to

Nie zapominaj, że zmiana nazwy oznacza zwrócenie się do o wiele więcej niż tylko do kilku agencji stanowych i federalnych. Musisz mieć nowe karty, oznakowanie, reklamy, nową stronę internetową i ewentualnie nową nazwę domeny, zaktualizowaną obecność w mediach społecznościowych, strategię marketingową, aby dotrzeć do nowych ludzi i dobrej komunikacji z istniejącymi klientami o tym, co się dzieje, i więcej. Jest to złożony projekt, który nie powinien być podejmowany samodzielnie.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli planujesz zmianę nazwy lub potrzebujesz wskazówek dotyczących dowolnego aspektu działalności gospodarczej, porozmawiaj z prawnikiem. Upewnij się, że podejmujesz właściwe kroki. Skorzystaj z pomocy.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz