Ładowanie…

Angel Investor David Rose radzi wszystkim startupom, by zatrudniły prawnika

Kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą, jest wiele spraw do załatwienia i rozsądnie jest zatrudnić prawnika. Jednak wielu ludzi biznesu nie robi tego, myśląc, że zostawi drobne szczegóły na później, kiedy już wszystko będzie gotowe.

To nie jest dobry pomysł, jak twierdzi David Rose, który jest odnoszącym sukcesy seryjnym inwestorem i autorem książki The Startup Checklist: 25 Steps to a Scalable, High-Growth Business. W recenzji książki Rose’a w Fortune, zauważono, że ten przedsiębiorca uważa zatrudnienie prawnika za ważny początkowy krok w zakładaniu firmy. Przyjrzyjmy się temu, co mówi.

Dlaczego warto zatrudnić prawnika

Bardzo często zdarza się, że ludzie biznesu, zwłaszcza ci z niewielkim doświadczeniem, nie doceniają wartości porad prawnych. Zajęty pomysłami na rozpoczęcie działalności, założyciel startupu, który nie skonsultuje się z prawnikiem, przegapi ważne kroki, których nie należy pomijać, mówi Rose. Małe rzeczy mogą stać się dużymi problemami, jeśli nie masz prawnika, który przejrzy Twoje działania i upewni się, że zmierzasz we właściwym kierunku.

Zauważając, że wielu założycieli firm uważa, że w ogóle nie potrzebuje prawnika, David Rose pisze: „Najczęściej widziałem, jak startupy skąpiły na wydatki prawne w początkowym okresie, by potem wyciągnąć z tego surowe wnioski… Spokój umysłu, który pochodzi z wiedzy, że dobry prawnik ma plecy jest niezwykle wyzwalające. Uwierz mi.”

Rozstanie

Według Rose’a, potrzebujesz prawnika dla swojej nowej firmy, i to nie tylko dla jednej czy dwóch rzeczy – podobno wymienia 33 konkretne powody. Prawdopodobnie powinieneś go posłuchać, ponieważ założył lub sfinansował ponad 100 firm, a jego porady nie są abstrakcyjne. Są praktyczne.

Rose nawet pozwala swoim czytelnikom wiedzieć, jak przejść o opuszczeniu firmy prawniczej, gdy związek nie jest już działa i co należy do klienta, który odchodzi. „Pamiętaj, twoje pliki i wszelkie produkty pracy są twoje”, pisze. „Kancelaria może pobierać opłaty za kopiowanie, ale nie może odmówić oddania ich, nawet jeśli jesteś w tyle na rachunku”.

Skonsultuj się z radcą prawnym

Jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą lub jesteś już w głębokiej, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki. Zadbaj o szczegóły i zapewnij sobie spokój ducha, tak jak radzi David Rose.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz