Ładowanie…

Rozszerzone zasady wynagradzania za nadgodziny: Czy nadchodzą pozwy?

W zeszłym tygodniu Departament Pracy ogłosił rozszerzenie zasad wynagradzania za nadgodziny dla milionów pracowników klasy średniej. Ludzie, którzy pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo i zarobki do około 47.000 dolarów rocznie będą teraz korzystać z wyższego wynagrodzenia za ich godzin dodanych, z limitu około 23.000 dolarów.

Rozszerzenie, które wejdzie w życie w grudniu, ma na celu pomoc oblężonej klasie średniej, ciężko doświadczonej przez spowolnienie gospodarcze ostatniej dekady. Ale czy to skończy się kosztem firm więcej niż mogą sobie pozwolić? Posunięcie to wydaje się być pewne, że wywoła dodatkowe pozwy pracownicze. Zastanówmy się.

Salary Matters

Ekspansja nadgodzin ma wzmocnić płacę dla pracowników najemnych, którzy nie są kompensowane, gdy umieścić w więcej niż pełny 40-godzinny tydzień pracy. Ale jest pewien niepokój wśród liderów biznesu, że zamiast płacić pracownikom za nadgodziny, firmy będą po prostu egzekwować 40-godzinny tydzień pracy, ograniczyć projekty, i dostać mniej zrobić.

Plus, pozwy sądowe bez wątpienia zagrażają na horyzoncie. Z każdym rozszerzeniem regulacji, istnieje wiele pytań. Oprócz wyraźnych wyjątków – reguła nie dotyczy nauczycieli, lekarzy i zewnętrznych przedstawicieli handlowych – może dojść do bitew o to, kto się kwalifikuje i co wchodzi w skład wyliczenia granicy.

Jeśli, na przykład, pracownik zarabia $45,000 rocznie, ale otrzymuje premię, czy to przesuwa jego wynagrodzenie do zakresu zwolnionego? Wyraźne zwolnienia już istniejące mogą również stwarzać problemy. Jeśli firmy zareagują na nowe przepisy poprzez zmianę klasyfikacji pracowników, tak aby uniknąć dodatkowych płatności, co wywoła pozwy. Jeżeli obowiązki zostaną zmienione w celu uniknięcia nowych zasad wynagradzania, może to również prowadzić do sporów sądowych.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli martwisz się o nowym pułapie na płace za nadgodziny lub inny aspekt działalności gospodarczej, porozmawiać z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki, które zapewnią Ci podjęcie właściwych decyzji dla Twoich pracowników i biznesu.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz