Ładowanie…

Applebees zwalnia 3 pracowników za tworzenie profili rasowych

Restauracja Applebee’s zwolniła trzech pracowników i została tymczasowo zamknięta po tym, jak przyznała się do profilowania rasowego dwóch gości. Jest to lekcja dla wszystkich właścicieli małych firm w znaczenie właściwego szkolenia pracowników, jest pewien swoich faktów przed oskarżając ludzi do kradzieży od Ciebie, a media społecznościowe moc szybko zawstydzić.

Trzy miliony wyświetleń na Facebooku później

Franczyza z siedzibą w Independence, Missouri przerwał posiłek dwóch kobiet, aby oskarżyć je o „dined and dashed” w restauracji poprzedniej nocy. Policja została wezwana, a po głośnej, ale stosunkowo cywilnej konfrontacji, dwie kobiety zapłaciły za jedzenie tej nocy i wyszły. Następnie nagranie z zajścia trafiło na Facebooka.

Wygląda na to, że nastąpiło szybkie śledztwo. Według jednej z ofiar, Applebee’s powiedziało jej później, że pracownik zapamiętał „chudą dziewczynę” i „dziewczynę, która nosiła makijaż”, które poprzedniej nocy wymknęły się bez płacenia. To nie jest do końca pewny opis. Przeprosiny zostały wystosowane, a kierownik sklepu i dwóch innych pracowników zostało zwolnionych.

Restauracje nie mogą dyskryminować na podstawie rasy

Pamiętacie protesty Sit-in Movement z lat 60-tych? Prawa obywatelskie i restauracje mają pewną historię, dlatego zakazy dyskryminacji rasowej są wpisane w prawo federalne (i większość stanów).

Prawo federalne zabrania prywatnym obiektom, które oferują żywność, zakwaterowanie, benzynę lub rozrywkę dla ludności, dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, religię lub pochodzenie narodowe < ...> Miejsce zakwaterowania publicznego obejmuje wiele miejsc, które są otwarte dla ogółu społeczeństwa, a prawo wymaga, aby każdy miał równe szanse na korzystanie z usług, towarów i korzyści płynących z zakwaterowania publicznego.

Jest to część Civil Rights Act z 1964 roku, jednego z głównych aktów prawnych dotyczących praw obywatelskich w XX wieku. Restauracje, bary, salony, stacje benzynowe i podobne podmioty mają zakaz dyskryminacji ze względu na rasę.

Dodaj komentarz