Ładowanie…

Co może zrobić adwokat w trakcie mediacji?

Co może zrobić adwokat w trakcie mediacji?

Mediacja rozwodowa jest tańszą i bardziej nastawioną na współpracę alternatywą dla sporu sądowego lub procesu w sądzie. Kiedy ty i twój współmałżonek nie możecie dojść do porozumienia, a tak jest zazwyczaj w przypadku wszystkich rozwodów, mediacja jest forum, na którym konflikt może zostać rozwiązany z pomocą neutralnej strony trzeciej.

Mediacja może być dostosowana do konkretnych kwestii, takich jak opieka nad dzieckiem czy podział majątku, lub może być ogólna dla wszystkich aspektów rozwodu. Mediatorzy rozwodowi są zazwyczaj, choć nie zawsze, doświadczonymi adwokatami prawa rodzinnego, którzy potrafią określić, jak wyglądałby sprawiedliwy wyrok. Ty i twój małżonek możecie wziąć udział w mediacji razem lub z reprezentującymi was adwokatami.

Jeśli jesteście ugodowi i potraficie razem dyskutować bez emocji, to reprezentacja może nie być potrzebna. Jednak negocjowanie z małżonkiem podczas rozwodu może być dla ciebie zbyt trudne, zwłaszcza jeśli twój małżonek składa nierozsądne prośby lub oferty. Dobry adwokat prawa rodzinnego może być twoim obrońcą w takich sytuacjach, aby upewnić się, że twój głos i twoje potrzeby zostaną wysłuchane, pomimo tego, jak trudne może to być dla ciebie emocjonalnie. Mediator będzie musiał mieć jasne wyobrażenie o tym, co oboje chcecie i czego oczekujecie.

Adwokaci prawa rodzinnego z doświadczeniem w mediacji będą w stanie przewidzieć i pracować z tym, co mówi mediator, aby jak najlepiej wykorzystać swoje żądania. Mogą oni również z powodzeniem współpracować z mediatorem w przeszłości. Przed datą mediacji, ty i twój adwokat omówicie wszystkie kwestie i to, co chcesz, aby wynik był. Omówisz również swoje oczekiwania wobec drugiej strony.

Dobry adwokat pomoże ci dobrze się przygotować, więc podczas mediacji, jeśli sprawy staną się gorące, będziesz miał jasny pomysł, co robić. Mediacja jest jak konferencja negocjacyjna. Potrzeba umiejętności i know-how, aby wynegocjować trudne kwestie na swoją korzyść pod wpływem stresu związanego z pracą jeden na jeden z małżonkiem. Dynamika mediacji jest najlepiej obsługiwana przez profesjonalistę, ale jeśli ty i twój małżonek jesteście w stanie się dogadać i dobrze komunikować, być może nie będziecie potrzebowali reprezentacji.

Dodaj komentarz